listelericinklavuzz

banner_tsfgvsb_logo2

banner_tsf20yilbanner_lig_logo

Türkiye İş Bankası
Onuncu Tur
ffTürkiye İş Bankası Satranç Liginde on tur geride kaldı. Onuncu turda alınan sonuçlar ilk üçte bulunan takımların yerlerini değiştirmeye yetmedi. Mersin Ezgi Satranç Kulübü ile Antalya Deniz Gençlik Spor Kulübü arasındaki karşılaşmadan beş masada kazanç, beş masada ise beraberlik elde eden Mersin takımı karşılaşmadan 7,5 puan ile ayrıldı.

İstanbul İSEK Aquamatch Spor Kulübü ile Antalya Çallı Spor Kulübü arasında oynanan maç ise onuncu turun en son biten karşılaşmasıydı. Birinci masada GM Polgar ile karşılaşan GM Barış Esen 61 hamle süren partiden kazanç ile ayrılırken, iki, üç, dört, altı ve yedinci masalardaki puan kayıpları sonucunda Antalya Çallı İSEK Takımına 6 - 4 kaybetmiş oldu.

Denizli'den iki takım olan Pamukkale Üniversitesi ile Er Bakır Spor Kulübü arasında oynanan karşılaşma 4 - 6 Er Bakır Spor ve Kültür Kulübü'nün lehine sonuçlandı. FM Doğan Reyhan'ın GM Viktorija Cmilyte' ye karşı elde ettiği değerli kazanç Pamukkale Üniversitesi'nin maçı kazanmasına yetmedi.

Ligin lider takımı Beşiktaş Jimnastik Kulübü dokuzuncu turda İstanbul Pera Spor Kulübü ile mücadele etti. İlk üç masada yer alan büyük ustaların maçları beraberlikle noktalanırken, dördüncü ve beşinci masalarda bayan ustalar erkek ustaları yenmeyi başardılar. Pera Spor Kulübü'nden IM Bela Khotenashvili FM Selim Çıtak'a, BJK takımından WGM Mariya Muzychuk ise GM Emre Can'a karşı kazandılar.

Yalnızca dokuz ve onuncu masada maç kaybeden Manisa T.S Alyans Spor Kulübü, Adana Truva Satranç Spor Kulübü'ne karşı 7 - 3'lük önemli bir kazanç elde etti.

Ligin ikinci sırasında yer alan İstanbul Teknik Üniversitesi Spor Kulübü ise Tarsus Zeka Satranç Spor Kulübü'nü 3 - 7 mağlup ederek ikinci sıradaki yerlerini korudular.

Bu turun şüphesiz en heyecanlı maçı Ceyhan Belediye Spor Kulübü ile Ankara Gazi Üniversitesi Spor Kulübü arasında oynandı. Sekiz masada gerçekleşen erken beraberliklerin ardından Can Ertan - WIM Zehra Topel ile Handenur Şahin - Ayça Aksoy karşılaşmaları turun son dakikalarına kadar devam etti. Oyun sonuna üstün vaziyette giren Ceyhanlı sporcu Can Ertan masadan bir puan ile ayrılırken, Gazi Üniversitesi Spor Kulübü'nden Handenur Şahin oyun sonunda bir piyon avantajı ile kazanmayı bildi. Beraberlikle biten karşılaşmanın ardından Gazi Üniversitesi Spor Kulübü üçüncü sıradaki yerini korumaya devam ediyor.

IMG_7141
IMG_7161
IMG_7171
IMG_7177
IMG_7180
IMG_7182
IMG_7188
IMG_7194
IMG_7196
IMG_7197
IMG_7200
IMG_7205
IMG_7217
IMG_7222
IMG_7223
IMG_7224
IMG_7229
IMG_7231
IMG_7237 
Turkish Chess Federation © 2012